Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu (DIGIATHON2022)

"Dijital Türkiye" vizyonu ve "Millî Teknoloji Hamlesi" doğrultusunda gençlerimizin ve teknolojiye ilgi duyan tüm vatandaşlarımızın ilgisini geleceğin teknolojilerinden biri olarak gördüğümüz blokzincire çekmek amacıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığınca yeni bir proje hayata geçirilmektedir. "Dijital Türkiye Hizmetleri" temasıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan ile"Dijital Türkiye Blokzincir Hackhatonu" katılımcıların blokzincir alanındaki bilgi ve becerilerinin Dijital Türkiye hizmetlerinin blokzincir altyapısı ile geliştirilmesine yönlendirilmesi ve bu alanda yeni fikir ve uygulamaların kullanımına kapı aralanması hedeflenmektedir.

Bahsi geçen etkinlik kapsamında en fazla dört kişiden oluşan takımlar gerçek hayatta kullanılan ve kullanılabilecek hizmetler için yetkinliklerini sergileyeceklerdir. Başkanlığımız bünyesinde oluşturulacak Avalanche test ağında yapılacak yarışma, "Ön Eleme" ve "Final" olmak üzere 2 aşamada yapılacak olup ön eleme aşaması çoktan seçmeli sorularla çevrim içi olarak gerçekleştirilecek ve değerlendirme komitesi tarafından incelenecektir. Ön eleme aşamasında başarılı olan takımlar, 12-13
Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek olan final etabına davet edilecektir.

Bahsi geçen etkinlikle ilgili ayrıntılar "www.digiathon.com"adresinde yer almakta olup etkinlik başvuruları 28 Eylül - 14 Ekim tarihleri arasında söz konusu adres üzerinden yapılabilecektir.

İlgili Resimler

Menüyü Kapat